Naší vizí je budovat centra denní péče, kde přirozeně dochází k propojování dvou zájmových skupin, které se sice nacházejí na rozdílné straně života, avšak vzájemně jsou si nepochybně přínosem.

Mgr. Martin Navrátil, jednatel

Vize

Naší vizí je propojování dvou zájmových skupin (dětí předškolního věku a seniorů), které se sice nacházejí na rozdílné straně života, avšak vzájemně jsou si nepochybně přínosem. Tomu napomáhá realizace pravidelných sociálních aktivit, jak s dětmi a pedagogy z Firemních školek, tak v rámci Nadačního fondu Senior Inn. Koupě polyfunkčního objektu v Lounech nám umožnila rozšířit naše portfolio, které skloubí naše dosavadní činnosti, již se dlouhodobě zabýváme, a to na jednom místě.

V rámci našich mezigeneračních setkávání Mezi námi podporujeme pravidelné setkávání všech generací lidí v projektech “Povídej“ a “Přečti“. V projektu Povídej, u jehož zrodu byla v roce 2012 naše školka Českomoravské stavební spořitelny PampeLiška, se děti se seniory setkávají jednou měsíčně. Během setkání děti s babičkami a dědečky kreslí, modelují, zpívají, pečou i tančí, ale hlavně si povídají. V Projektu Přečti, chodí senioři pravidelně dětem číst do školek. Všechny naše školky se staly součástí tohoto prospěšného projektu. Od roku 2017 vydáváme společný kalendář.